Obraz
WS Garden
Górczyca 38
59-600 Lwówek Śląski
Dolnośląskie, Poland

Pon - Pt 8.00 - 18.00

Sobota 8:00 - 15:00

Bezpieczne place zabaw - projekty i montaż na terenie kraju

Bezpieczne place zabaw – projektujemy i wykonujemy

Plac zabaw dla dzieci powinien poza aspektem rozrywkowym zapewniać bawiącym się na nim dzieciom absolutne bezpieczeństwo. Gwarantuje to nie tylko solidność wykonania zabawek, ale też sposób ich montażu.

Budowa bezpiecznego placu zabaw

WS Garden posiada w swojej ofercie bezpieczne place zabaw oraz urządzenia, które zostały zaprojektowane i wykonane w zgodzie ze wszelkimi wymaganymi normami bezpieczeństwa. Budowa bezpiecznego placu zabaw określona jest przez normę PN-EN 1176. Oznacza to, że wszelkie urządzenia, które zostaną zainstalowane na obszarze placu, powinny być pozbawione ostrych krawędzi i być wykonane tak, aby nie stwarzać zagrożenia dla zdrowia dziecka oraz wziąć pod uwagę na przykład możliwość zakleszczenia się odzieży lub części ciała dziecka. W naszej ofercie znajdą państwo produkty, które spełniają wszelkie wymagania w tym zakresie i dostosowane są do potrzeb dzieci w różnym wieku. Dziesięcioletnie doświadczenie w zakresie wykonywania placów zabaw i kilkaset inwestycji są gwarancją wiedzy i praktyki w zakresie tworzenia bezpiecznych i atrakcyjnych przestrzeni dla państwa dzieci.

Bezpieczne place zabaw i ich cechy

Podczas wykonywania projektu zadbamy o wszelkie szczegóły związane z bezpieczeństwem dzieci korzystających z przestrzeni. Bezpieczny plac zabaw musi posiadać odpowiednie ogrodzenie. Nie może ono być zbyt wysokie, aby nie stwarzać zagrożenia dla bawiących się dzieci. Jednocześnie musi być na tyle trwałe, aby nie pozwolić dzieciom wybiec poza plac zabaw i nie dopuści do wejścia zwierząt, na teren gdzie bawią się dzieci. Zadbamy też o strefy bezpieczeństwa i odpowiednie ustawienie wszelkich zabawek i urządzeń. Każdy przedmiot musi mieć swoją minimalną strefę bezpieczeństwa, w której nie może znajdować się inna zabawka. Dzięki temu dzieci będą mogły korzystać z urządzeń w sposób bezpieczny, bez ryzyka wpadnięcia na siebie i zderzenia. Dotyczy to zwłaszcza urządzeń, które znajdują się w naszej ofercie takich jak karuzela oraz zjeżdżalnia. Nasze produkty wykonane są ze starannie wyselekcjonowanych materiałów i pozwalają na bezpieczną zabawę połączoną z edukacją. I tak karuzela pomaga rozwijać zmysł równowagi oraz koncentracji zaś zjeżdżalnia pozwala pokonać strach i kształtuje odwagę ruchową. Wszystkie urządzenia zostaną solidnie przymocowane i osadzone w gruncie za pomocą elementów niegnijących i trwałych. Dzięki temu plac zabaw będzie cechował się długą żywotnością, a same urządzenia będą bezpieczne w użytkowaniu dla dzieci.

Aktualności na blogu