Obraz
WS Garden
Górczyca 38
59-600 Lwówek Śląski
Dolnośląskie, Poland

Pon - Pt 8.00 - 18.00

Sobota 8:00 - 15:00

Drewniane place zabaw - projekty, montaż - WS Garden

Drewniane place zabaw – projekty, montaż

Drewno jest materiałem o wszechstronnym, uniwersalnym zastosowaniu. Od wieków wykorzystywano je do budowy domów i wykonywania mebli bądź przedmiotów codziennego użytku. Dziś stosuje się je w stolarstwie, budownictwie, a także przy projektowaniu i aranżacji ogrodów. Można spotkać się również z solidnymi placami zabaw z drewna, które znajdują się również w ofercie firmy WS Garden. Jakie mają one zalety?

Wytrzymałość drewna

Wbrew pozorom drewniane elementy placów zabaw, jak i drewniane place zabaw mogą przez wiele lat służyć dzieciom na osiedlu, czy gościom hotelowej strefy dla najmłodszych. Ważne jest, aby elementy drewnianego placu zabaw były wykonane z drewna impregnowanego ciśnieniowo lub drewna klejonego, warstwowo poddanego impregnacji. Taki materiał charakteryzuje się bowiem wystarczająco wysoką odpornością na niekorzystny wpływ warunków atmosferycznych oraz zwiększoną wytrzymałością. Nie straszny mu deszcz, śnieg, wysokie i niskie temperatury, ponieważ impregnacja ciśnieniowa powoduje, że drewno jest dogłębnie zabezpieczone. Warstwa ochronna głęboko wnika w jego strukturę.
Okresowo można też malować drewniane elementy specjalistycznymi środkami, które przeznaczone są do drewna i zapewniają dodatkową ochronę oraz podnoszą wartość estetyczną urządzeń drewnianych. Można im nadać też dowolny kolor.

Solidny montaż

Pożądane jest, aby przy budowaniu drewnianych placów zabaw umieszczać słupy nośne na metalowych kotwach przez drewno, dzięki czemu ich metalowe części nie będą miały bezpośredniego kontaktu z gruntem, czyli miejscem najbardziej narażonym na korozję. W ten sposób montujemy i nasze place zabaw drewniane.
Solidność zapewniają zestawom montowanym na placach zabaw specjalne daszki – osłony umieszczane na szczycie słupów pionowych. Chronią one przed wnikaniem w drewno wody opadowej. Bez przeszkód spływa ona z urządzenia na ziemię.

Okresowa impregnacja

Nawet jeśli drewniany plac zabaw był fabrycznie pokrywany ciśnieniowo impregnatem, to należy go przemalować odpowiednim środkiem ochronnym, co około 2-3 lata. Takie zabiegi nie są bardzo kosztowne, ani nie zajmują dużo czasu, za to w sposób znaczący przedłużają żywotność placu zabaw i zwiększają estetykę urządzeń.
W parku, przy przedszkolu lub szkole, albo na innych terenach zielonych, najlepiej wyglądają drewniane place zabaw, które świetnie wkomponowują się w otoczenie. W połączeniu z solidnymi, metalowymi elementami, np. schodkami czy drabinkami, można uzyskać idealny zestaw do zabawy dla najmłodszych.

Aktualności na blogu